Dzięki staraniom żołnierzy Armii Krajowej i władzom Krakowa budowany jest POMNIK ARMII KRAJOWEJ, KTÓRY STANIE NA BULWARZE CZERWIEŃSKIM POD WAWELEM – między Wawelem a Wisłą.
W niszy kamienia węgielnego składana jest ziemia z miejsc w których walczyli partyzanci - żołnierze Armii Krajowej.
 
17  lipca  br.  w  czasie  uroczystości  patriotyczno-religijnej  pobrano  ziemię  z  bitwy  stoczonej przez III bat. 2 pp. Leg. AK, która miała miejsce z 4 na 5 sierpnia 1944 r. w wsi Ceber gmina Bogoria.
ceber ziemiaNie może zabraknąć w budowanym pomniku ziemi z bitwy w Wesołówce, którą to bitwę na podstawie relacji 40 jej uczestników opisał w książce pt. Wesołówka 1944 Piotr Matusak.  

29 lipca komisja w składzie:
ks. Marian NOWAK – Proboszcz Parafii Malice Kościelne
Pani Barbara Lisowska-Paterek – członek Koła ŚZŻAK w  Sandomierzu
Pan Stanisław Mazur – Przewodniczący Rady Gminy Lipnik
Pan Janusz Bogucki – Prezes Koła Byłych Żołnierzy Wojska Polskiego
Janusz Jakubowski –  Prezes Koła ŚZŻAK w Sandomierzu
Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy na grobie 8 nieznanych z nazwiska uczestników tej bitwy znajdującym  się  na  cmentarzu  w  Malicach  Kościelnych  pobrała  właśnie  z  tego  opisywanego miejsca, z tej skarpy w Wesołówce, tę ziemię, uświęconą krwią poległych w walce żołnierzy – partyzantów I bat 2 pp Leg. AK w celu umieszczenia jej w budowanym pomniku Armii Krajowej i podpisała  specjalny  certyfikat.  W  ziemi  znajdują  się  również  znaleziony  tam  pocisk  i  łuski karabinowe.

Podczas uroczystości w Sandomierzu ks. Jerzy Dąbek dokonał poświęcenia pobranej ziemi.

Certyfikaty:
ceber 1 800
wilczyce 800Lipniczek, miejsce rozstrzelania żołnierzy z I bat. 2 pp. Leg. AK