renowacja1
Sztandar 2 pp Leg. AK po renowacji

Po miesięczne renowacji sztandar 2. Pułku Piechoty Legionów Armii Krajowej, który obecnie pozostaje w depozycie u burmistrza Sandomierza odzyskał dawny blask. W najbliższą niedzielę, 23 września w Kielcach odbędzie się pierwsza przysięga Wojsk Obrony Terytorialnej.

Z propozycją złożenia pierwszej przysięgi Wojsk Obrony Terytorialnej na sztandar 2. Pułku Piechoty Legionów wyszedł pułkownik Artur Barański, dowódca 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dla burmistrza Sandomierza jest to ogromne wyróżnienie.  Jest to wyróżnienie dla ugrupowania i sztandaru mówi burmistrz Bronkowski. Jest to wyróżnienie tych wartości, które wiążą się z grupą osób skupionych wokół sztandaru. Zostałem zobowiązany do zawiezienia sztandaru do Kielc i jego przywiezienia do Sandomierza.

W ostatnich tygodniach sztandar 2. Pułku Piechoty Legionów Armii Krajowej przechodził gruntowną renowację w tarnobrzeskiej pracowni. Odnowiony został drzewiec i część z materiału wraz z naszyciami. W niedzielę, 23 września w Kielcach odbędzie się pierwsza przysięga Wojsk Obrony Terytorialnej. Przysięga odbędzie się na sandomierski sztandar. Kolejna przysięga w województwie świętokrzyskim Wojsk Obrony Terytorialnej odbędzie się 18 października w Sandomierzu również na sztandar 2. Pułku Piechoty Legionów Armii Krajowej.